Paroles de Dëshpërimi

Eliza Hoxha

pochette album Dëshpërimi
Voir sur Itunes

sonnerie téléphone portable pour Dëshpërimi
Clip vidéo

Kur do gj prfundon
Dhe kthehem n brendi,
Fajin tnd e krkoj,
Por s'do ta gjej, e di.

Nj deja-vu m shum
Ndrgjegjen ma rndon,
Akoma s'e kuptoj.
Por ti a kupton

Sa e hidhur sht kjo got
E un prap duhet q ta pi,
Se s'mundem ta mallkoj kt' bot.

Ref:
Un e di t vrtetn, por s'mund ta them,
M mir ta di vetm un, edhe pse dhemb.
Dnim apo mallkim,
Do ta duroj kt' dshprim.

Kur bhet von pr fjal,
Vetvetes un i flas.
Prap asgj nuk ndryshon,
Se s'kthehet koha pas.

Nj z nga brenda vjen,
Arsyen q m zgjon,
Por sa koh do q t zgjas,
Ka kush t dgjon.

Sa e hidhur sht kjo got
E un prap duhet q ta pi,
Se s'mundem ta mallkoj kt' bot.

Ref:
Un e di t vrtetn, por s'mund ta them,
M mir ta di vetm un, edhe pse dhemb.
Dnim apo mallkim,
Do ta duroj kt' dshprim.